slovbannepict

Info Jano Kapusta

spev, gitara, blues harmonika, a humazoo

Kapustafoto

Jano Kapusta je zakladajúcim členom skupiny YPS a pôsobil v nej viac ako pätnásť rokov. Skupina YPS sa etablovala v osemdesiatych rokoch na slovenskej hudobnej scéne a pôsobila na nej až do roku 1988, keď sa jej členovia rozhodli pre účinkovanie v zahraničí. Ešte počas pôsobenia v YPS-e sa zúčastnil na nahrávaní LP platní rôznych interpretov, kde možno spomenúť prácu na platniach samotného YPS-u, spoluprácu na platni Jara Filipa, Lasicu a Satinského Z vetrom opreteky ale aj LP Princezná Arabela Darinky Rolincovej, terajšej Dary Rollins. Z tejto doby ho možno počuť aj na rôznych štúdiových nahrávkach scénickej hudby autorov Aliho Brezovského, Janka Kovářa a samozrejme aj Jara Filipa. Po rozpade skupiny bol členom úspešného dua Jan a Bobo, ktoré hrávalo na rôznych firemných podujatiach a v rôznych kluboch u nás aj v zahraničí. Ako autor sa podielal na hite J. Kirschnerovej Žienka domáca. Počas pôsobenia vo Viedni participoval na CD Nashville live. V roku 2003 spoluúčinkoval ako hosť v koncertnom programe Christiana Brandauera známeho rakúskeho hudobníka. Pri interpretácii diel sa nesnaží o mechanické kopírovanie predlohy, ale aj o vlastný prínos k interpretácii diela. Pôsobí hlavne v susednom Rakúsku, kde vystupuje v rôznych kluboch, hoci v poslednom čase je možne ho čoraz častejšie počuť aj na Slovensku. V Bratislave je možné vidieť a hlavne počuť jeho vystúpenia v Rock OK klube prípadne v klube Aligátor alebo Cafe Studio a taktiež na rôznych firemných podujatiach. Z vystúpení v masmédiách môžme spomenúť vystúpenia v programoch televízie Markíza Ktosi je za dverami, v programe skupiny Lojzo Lojzovanie, prípadne Ivana Vojteka A tento poznáte?. Takisto môžeme spomenút aj účinkovanie v programe Spolužiaci rádia Twist.

infofigurka
logoduo Weribra

V duo Weribra sa s Janom Kapustom striedajú na poste solo gitary gitaristi Martin Zajko alebo Jiří Vana.

Weribra band

Vo Weribra bande dopĺňa kapelu bubeník Dušan Tlolka.

Claudia Obojes

Na rôznych vystúpeniach v Rakúsku spieva s nami aj rakúska speváčka Claudia Obojes, ktorá svojim krásnym hlasom zjemňuje náš sound a taktiež nezanedbateľne okrášľuje našu kapelu .
Martin Zajko

gitara

Martinfoto

Martin hráva poloprofesionálne a v súčasnosti profesionálne od začiatku osemdesiatych rokov v rôznych skupinách z ktorých môžeme spomenúť hlavne A-konto, skupina Soni Horniakovej, doprovodná skupina Richarda Müllera a v súčasnosti doprovodná skupina Jany Kirschnerovej. Martin sa zúčastnil nahrávania nesčíselne veľa hudobných diel na platniach a CD rôznych interpretov v štúdiach Slovenského rozhlasu, STV a iných. Jeho hra vždy príjemne prekvapí rôznymi čerstvými a zaujímavými hudobnými ideami. Pokračuj na info Jiří Vana alebo späť na Weribra info

Jiři Vana

Gitara

Jirkofoto

Jirko hráva v rôznych skupinách a big bandoch na Slovensku ale aj v Čechách už viac ako 20 rokov. V súčasnosti hráva v skupine MODUS Janka Lehotského a v big bande pod vedením p. Zajačeka na televíznych kanáloch Markíza a STV. Jeho spôsob hry v skupine Electric Blues Orchestra bol vždy veľkým zážitkom aj pre náročného poslucháča. Pokračuj na info Dušan Tlolka alebo späť na Weribra info.

Dušan Tlolka

Bicie

Dusanfoto

Dušan je takisto ako Jiří pôvodom z Ostravy, kde hrával v rôznych kapelách až kým nezakotvil v Bratislave v kapele Mirky Brezovskej a neskôr v Electric blues bande s Jirkom Vanom a Bobošom Prochazkom. Do skupiny Weribra sa pridal v roku 2005, keď bolo treba čoraz častejšie na vystúpeniach dua We-ribra nejakú podporu bicích nástrojov. Pokračuj na info Claudia Obojes alebo späť na Weribra info.
Claudia Obojes

spev

Claudiafoto

Claudia začala svoju spevácku kariéru ešte v teenagerskom veku, keď spievala v rockovej kapele poskladanej z hudobníkov z okolia mestečka Ötz neďaleko rakúskeho Insbrucku. Po kratšej prestávke sa pridala k tímu v Snowrock café, kde sme začali spolupracovať a rôzne vystúpenia nedali na seba dlho čakať. Vystupovali sme spolu v Kitzbüheli, Fieberbrunne, Amstettene a hlavne v okolí Söldenu. Claudia je hlavne rockerka a jej doménou je rockový spev, ale v poslednej dobe si pribrala do svojho repertoiru aj piesne zo smooth jazzovej oblasti. Späť na Weribra info
Jano Kapusta a Weribra

vizitka

Referencie:

Rock OK pub - Bratislava
Aligátor pub -Bratislava
Irish pub Modern Times - Nitra
Casablanca Treff - Viedeň
Mulligans pub - Deutch Wagram